Pytania i odpowiedzi

W FAQ znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące naszej oferty. Jeśli nie uda Ci się znaleźć informacji na interesujący Cię temat napisz do nas koniecznie, odpowiemy z przyjemnością.
Dowiedz się więcej

Pytania dotyczące stron internetowych

Jak długo trwa stworzenie standardowej strony internetowej?

Budowa strony internetowej składa się z kilku etapów. W początkowej fazie prac istotna jest komunikacja z Klientem, która może przełożyć się na szybkość realizacji projektu. Z naszych doświadczeń wynika, że standardowo potrzebujemy od 2 do 4 tygodni na przygotowanie i wdrożenie nowej strony internetowej dla firmy naszego Klienta.

Czy na stronę internetową udzielana jest gwarancja?

Tak! Każda wykonana przez naszą agencję strona internetowa objęta jest 12 miesięczną gwarancją, która obejmuje m.in. aktualizację systemu zarządzania treścią, przywrócenie strony internetowej do stanu z dnia jej opublikowania w razie jej awarii. Pełen zakres gwarancji oraz możliwości jej rozszerzenia znaleźć można w zakładce AsystaWWW.

Jakie są etapy procesu tworzenia strony internetowej?

Proces tworzenia strony internetowej składa się z kilku etapów.

Planowanie i analiza:
Na tym etapie zbierane są informacje od klienta dotyczące celów strony, grupy docelowej, wymagań funkcjonalnych i innych ważnych aspektów projektu. Przeprowadzana jest również analiza konkurencji i rynku.

Projektowanie:
Na podstawie zebranych informacji tworzymy koncepcje graficzne strony internetowej. Projekt obejmuje układ strony, kolorystykę, typografię i ogólną estetykę. Klient jest zaangażowany w proces oceny i zatwierdzania projektu.

Rozwój i programowanie:
Po zatwierdzeniu projektu przystępujemy do kodowania strony internetowej. Tworzymy strukturę HTML/CSS oraz implementujemy funkcje i interakcje.

Testowanie:
Strona internetowa jest poddawana różnym testom, w tym testom funkcjonalnym, kompatybilności z przeglądarkami internetowymi, urządzeniami mobilnymi oraz testom wydajności. Błędy i problemy są identyfikowane i usuwane.

Optymalizacja i dostosowanie do urządzeń mobilnych:
Strona jest zoptymalizowana pod kątem wydajności i dostosowania do różnych urządzeń, tak aby zapewnić użytkownikom najlepsze doświadczenie, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera, tabletu czy smartfona.

Wdrożenie:
Po zakończeniu testów strona internetowa jest gotowa do wdrożenia na serwerze hostingowym. To oznacza, że jest dostępna publicznie i użytkownicy mogą zacząć korzystać z jej treści.

Szkolenie i przekazanie klientowi:
Jeśli klient będzie zarządzać zawartością strony, przekazuje się mu niezbędne szkolenie w zakresie zarządzania treściami, aktualizacji i utrzymania strony.

Wsparcie techniczne i konserwacja:
Po wdrożeniu oferujemy Klientowi wsparcie techniczne, umożliwiając bieżące rozwiązywanie problemów i wdrazanie aktualizacji strony w miarę potrzeb.

Monitorowanie i optymalizacja:
Po uruchomieniu strony internetowej warto regularnie monitorować jej wydajność, analizować dane użytkowników i dokonywać optymalizacji w celu zapewnienia ciągłego rozwoju i spełniania celów biznesowych klienta.

Czy będę miał możliwość zarządzania zawartością mojej strony internetowej?

Tak, po stworzeniu strony będziesz miał pełną możliwość zarządzania jej zawartością. Tworzone przez nas strony opierają się na systemie zarządzania treścią (CMS), który umożliwia łatwe dodawanie, edytowanie i usuwanie treści na Twojej stronie internetowej. Dostaniesz dostęp do intuicyjnego panelu administracyjnego, który pozwoli Ci zarządzać tekstami, obrazami, galeriami zdjęć, wpisami na blogu, a także zmieniać układ strony czy dodawać nowe funkcje bez konieczności zaawansowanej wiedzy technicznej. To sprawi, że będziesz mógł samodzielnie aktualizować i rozwijać swoją stronę internetową, co jest bardzo wygodne i oszczędza czas.

Czy moja strona będzie zabezpieczona przed atakami i hakerami?

Tak, Twoja strona będzie zabezpieczona przed atakami i hakerami. Zapewniamy wysoki poziom bezpieczeństwa dla naszych projektów internetowych. Wykorzystujemy różne środki ochrony, takie jak regularne aktualizacje oprogramowania, monitorowanie aktywności na stronie, zabezpieczenia przed próbami nieautoryzowanego dostępu oraz stosowanie najlepszych praktyk zabezpieczeń internetowych. Naszym celem jest zapewnić, że Twoja strona pozostaje bezpieczna i chroniona przed potencjalnymi zagrożeniami, abyś mógł spać spokojnie, wiedząc, że Twoja strona jest w dobrych rękach.

Ile kosztuje stworzenie responsywnej strony internetowej?

Wykonamy dla Ciebie profesjonalną i nowoczesną stronę internetową już od 1499,00 zł netto. W tej cenie otrzymasz responsywną stronę internetową w układzie One Page z systemem zarządzania treścią, dzięki któremu w łatwy sposób będziesz mógł zmieniać jej zawartość. Szczegółową ofertę znajdziesz w zakładce strony internetowe cennik.

Jakie są roczne koszty utrzymania strony internetowej?

Niezbędne do utrzymania strony internetowej koszty to odnowienie domeny internetowej i koszt usługi hostingowej. Naszym Klientom oferujemy rejestrację lub przeniesienie domeny w prawdopodobnie najniższych cenach na rynku – roczny koszt utrzymania domeny .pl to 56,00 zł netto (w konkurencyjnych firmach zwykle 100 – 120 zł netto). Cena usługi hostingowej uzależniona jest od potrzeb Klienta co do pojemności. Najtańszy pakiet to 99 zł netto rocznie. Łącznie koszty utrzymania standardowej strony internetowej nie powinny być wiele wyższe od 150 zł netto.

Czy strona będzie dostosowana do urządzeń mobilnych?

Oczywiście! Strona internetowa będzie zoptymalizowana i dostosowana do różnych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Dzięki temu użytkownicy będą mieli komfortowe i responsywne doświadczenie podczas przeglądania strony na swoich urządzeniach mobilnych, bez konieczności przewijania, zbliżania lub innych niedogodności. To zapewni szeroki zasięg dla Twojej strony i zwiększy wygodę korzystania dla wszystkich użytkowników, niezależnie od używanego urządzenia.

Czy dostarczacie szkolenie lub wsparcie techniczne po zakończeniu projektu?

Tak, oferujemy pełne wsparcie techniczne i szkolenie po zakończeniu projektu. Po wdrożeniu strony internetowej przekażemy Ci niezbędne informacje i instrukcje dotyczące zarządzania treścią strony oraz jej konserwacji. Ponadto, przez okres roku oferujemy pełne wsparcie, aby pomóc Ci w rozwiązywaniu ewentualnych problemów technicznych lub odpowiedzieć na pytania związane z funkcjonalnością strony. Naszym celem jest zapewnienie Ci pełnego wsparcia, aby Twoja strona działała płynnie i spełniała Twoje oczekiwania także po jej uruchomieniu. Po upływie gwarancji oferujemy również wsparcie w ramach programu AsystaWWW.

Jakie są wasze referencje i przykłady wcześniejszych projektów?

Wybrane realizacje